"Sivil Savunma, milli savunmamızın ayrılmaz bir parçasıdır" - Evrensel KıbrısEvrensel Kıbrıs

24 Şubat 2024 - 05:59

“Sivil Savunma, milli savunmamızın ayrılmaz bir parçasıdır”

Son Güncelleme :

28 Şubat 2023 - 15:31

175 views
“Sivil Savunma, milli savunmamızın ayrılmaz bir parçasıdır”

Başbakan Yardımcısı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı, Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Fikri Ataoğlu ‘28 Şubat Sivil Savunma Günü’ nedeniyle mesaj yayımladı.

Ataoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Sivil Savunma, milli savunmamızın ayrılmaz bir parçasıdır”

“Sivil Savunma, yalnızca savaş zamanında değil, barışta, yaşanan doğal afetlerde, halkın can ve mal kaybını en aza indirmek amacıyla yürütülen koruyucu, kurtarıcı ve vatandaşların moral olarak desteklenmesi faaliyetlerinin bütününü kapsayan bir kuruluştur.

Günümüzde evrensel bir boyut kazanan sivil savunma hizmetlerine verilen önem, toplumlar için çağdaşlık seviyesinin bir göstergesi durumundadır. Çağdaş bir anlayışla gerçekleştirilecek sivil savunma hizmetleri, felaketler karşısında vatandaşlarımızın en büyük güvencesidir.

Yakın zamanda Anavatan Türkiye ve çevre ülkeleri de etkileyen deprem afetinde, Sivil Savunma’nın insanlık için ne kadar önemli bir unsur olduğu bir kez daha anlaşılmıştır.

Bu nedenle, milli savunmamızın ayrılmaz bir parçası olan sivil savunmanın başarıyla yürütülmesi, tüm kurum, kuruluş, sivil toplum örgütleri ve vatandaşlarımızın gösterecekleri duyarlılık ve özverili çalışmalarla sağlanacaktır.

Sivil savunma devletimizin, bireylerden başlayarak toplumun tüm kesimlerinin duyarlılığı, yardım ve katkılarının yanı sıra kurumlar arası eşgüdümle yürütülmesi gereken hizmetlerdir.

Ülkemizdeki başta Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı ve kuruluşlara desteğimizin tam olduğunu açıklamakla beraber, tüm vatandaşlarımızın, kurum ve kuruluşların da gerekli duyarlılığı ve desteği göstereceğine inancım tamdır.

Sivil Savunma Günü nedeniyle ülkemizin her türlü felaketten uzak, barış ve istikrar içinde mutlu ve huzurlu günler geçirmesini temenni ediyorum.

Sivil Savunma Teşkilatı’nın gönüllü neferleri olan değerli çalışanlarımızın Sivil Savunma Günü’nü yürekten kutluyor ve kendilerine Sivil Savunma faaliyetlerinde başarılar diliyorum.”

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.